Novak Winery Feteasca Neagră 2019

Tradiční Moldavská odrůda s tmavě rubínovou fialovou barvou a komplexní chutí, lehce kořenité, s jemnými tóny tabáku a hořké čokolády v dlouhé a přetrvávající dochuti. Díky zrání ve velkých sudech má typické aroma lesních plodů a černých třešní, jemné tóny skořice a nového koření. Limitovaná edice 2500 lahví.

Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 200
Značka: Novak Winery
389 Kč 321,49 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Feteasca Neagră
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 14,50%
Balení: Karton 6 ks
Ročník: 2019
Země: Moldavsko
Objem (litrů): 0,75
Uzávěr: Korek

Párování s jídlem:

Skvěle se hodí ke grilovanému hovězímu nebo jehněčímu masu s bylinkami nebo k výbornému párování s vyzrálým sýrem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo Novak wineryVinařství Novak je relativně nové jméno v moldavském vinařství, které však již přilákalo pozornost mnoha znalců originálních vín. Zpočátku bylo vinařství koncipováno jako experimentální mikro-vinařství ve větším podniku, kde by bylo možné testovat různé výrobní technologie, kvasinky, typy dubových sudů a další techniky na malých objemech vína. První experimenty však vyústily v tak úspěšná vína, že bylo rozhodnuto přivést je ke komerční realizaci pod vlastní značkou. Tak se v roce 2016 objevila značka Novak Winery, která si za velmi krátkou dobu dokázala získat silnou pozici mezi malými vinaři Moldavské republiky a sbírat řadu ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích. V dnešní době hospodaří na 50 ha vinic.

Vinice a terroir

Hlavním rysem vinařství Novak je intenzivní práce s vlastními vinicemi a využívání zvláštnosti oblasti, kde se nacházejí. Jižní část Moldavské republiky se vyznačuje mírným převýšením, velkým počtem slunečných dnů, teplým podnebím a zvláštním složením půdy. To vše vám umožní dosáhnout jedinečného terroiru i v tak známých odrůdách, jako je Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Chardonnay.

Zvláště však stojí za zmínku práce na restaurování jedinečných odrůd vinné révy, jednou z nich je Alb de Onițcani. Tato experimentální odrůda vyvinutá moldavskými vinaři v šedesátých letech byla dlouho považována za ztracenou, dokud vinaři z Novak Winery nenašli doslova několik zapomenutých keřů. Od té doby se tato jedinečná odrůda stala charakteristickým znakem vinařství a získala několik prestižních ocenění na mezinárodních soutěžích.

Velká pozornost je také věnována obnově a používání starých vinic. Obnoveny byly staré opuštěné révy odrůdy Cabernet Sauvignon, z nichž některé jsou staré více než 50 let! Po pečlivé práci byla první sklizeň z těchto keřů natolik ohromná bohatostí chutí a vůní, že se stala základem exkluzivní „černé“ řady vinařství Novak.