Syrah Timbrus PGI 2018

Timbrus Syrah de Purcari 2018 je velmi výrazné víno. Tato odrůda, vzácná pro moldavské vinařství, zakořenila v mikrozóně Purcari a produkuje vynikající vína s jedinečnými organoleptickými vlastnostmi. Syrah obdivoval kardinál Richelieu a dva Ludvík XI. a XV.

Terroir – Purcari, Moldavská republika.
Hrozny – Syrah 100 %. Ručně sklizeno.
Zrání – ne méně než 24 měsíců v dubových sudech.
Barva – tmavě fialová. Neprůhledné a hluboké.
Aroma – Buket Syrah zaujme svým jasem a všestranností, bohatý na tóny sušených třešní, suchých kulinářských bylinek, černého pepře a čokolády.
Chuť – Chuť je elegantní, vyvážená a dobře strukturovaná. Nasycený tóny zralých švestek, ostružin, sladkých třešní. Se sametově hebkými taniny a nádechem hořkých bylinek, kmínu a kávy. Plné, ovocné a lehce pitelné víno
Dochuť – Zaoblená, lahodně dlouhá, komplexní s tóny sušených třešní, bylinek a mladých vlašských ořechů, orientálního koření.
Podávání – +16 +18 C. Dekantujte alespoň 30 minut.
Párování – Víno se bude skvěle gastronomicky hodit k většině jídel s výraznou chutí. Hodí se ke kachně, zvěřině, houbám, dušenému masu, telecímu masu a těstovinám. Lze podávat ke kořeněným steakům, burgerům s modrým sýrem a grilovaným masům, stejně jako k pokrmům ochuceným bylinkami z Provence. Chuť vína s bobulovým džemem umožňuje podávat s otevřeným bobulovým koláčem, dortem a dezerty z hořké čokolády.

Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 761
699 Kč 577,69 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Syrah
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 14,00%
Balení: Karton 6 ks
Oblast: Stefan Vode
Ročník: 2018
Země: Moldavsko
Objem (litrů): 0,75
Uzávěr: Korek
syrah 20231009 202255
Tip

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo Timbrus Purcari Estate

TIMBRUS Estate je moderní a uznávané Moldavské vinařství.  Název projektu pochází ze slova „timbru“, což znamená fiskální nebo poštovní známka.

Vína TIMBRUS, která se narodila v jedinečné směsi klimatických podmínek regionu Purcari, ztělesňují pohled autora na budoucnost moldavské vinifikace.

Terroir

Vlastní vinice TIMBRUS se nacházejí v legendární oblasti Purcari na jihovýchodě Moldavska. Na počátku 19. století tam zahraniční kolonisté vytvářeli vynikající vína, která byla považována za vysoce konkurenceschopná francouzským vínům.

Vinařská oblast Purcari si po staletí uchovala svůj hlavní poklad – unikátní terroir rozprostírající se nad údolím řeky Dněstr.

V této oblasti jsou specifické odvodněné půdy, tzv. hlinité černozemě. Pátrání po kořenech vodní révy sahající hluboko do země, což umožňuje vinařům pěstovat tradiční, vysoce vzácné odrůdy vinné révy. Blízkost řeky Dněstr vytváří pro vinnou révu velmi příznivé klimatické podmínky, které ji chrání před silnými mrazy v zimě i před extrémními horky v létě. Hrozny tak dozrávají postupně, aniž by došlo k poškození extrémními teplotními změnami, nasyceny všemi potřebnými složkami, které obohacují budoucí vína o sluneční svit a bohatost místní půdy.

Vína Timbrus, vyrobená z hroznů vypěstovaných v oblasti Purcari, jsou vína s chráněným zeměpisným označením CHZO Stefan Vodă – jedné ze tří vinařských oblastí Moldavské republiky.

Ochutnejte a poznejte kombinaci a krásu Moldavského slunce a černozemě.