Saperavi Timbrus PGI 2020

Saperavi je považována za jednu z nejstarších odrůd červených hroznů. Saperavi, což znamená „barvivo“ nebo „barvič“, je jednou z mála slavných odrůd vinné révy, která má kromě slupky červeného hroznu i dužninu červeného hroznu, díky čemuž je barva vína sytě rubínová. Saperavi má obrovský potenciál ke stárnutí, v důsledku čehož se jeho vůně a chuť rozvíjí a získává plnost.

Terroir – Purcari, Moldavská republika.
Hrozny – Saperavi 100 %. Ručně sklizeno.
Zrání – v dubových sudech po dobu nejméně 12 měsíců.
Barva - sytě rubínová.
Aroma – komplexní s převahou borůvek, třešní, granátového jablka a sušených švestek.
Chuť – vyvážená, s mírnou svíravostí, s tóny červených a černých lesních plodů a koření.
Dochuť – dlouhá, s dobře strukturovanými tříslovinami.
Podání – + 16 … + 18 ° С. Dekantujte alespoň 30 minut.
Párování – maso, kořeněná a slaná jídla a zrající sýry.

Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 762
209 Kč 172,73 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Saperavi
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 13,00%
Balení: Karton 6 ks
Oblast: Stefan Vode
Ročník: 2020
Země: Moldavsko
Objem (litrů): 0,75
Uzávěr: Korek
Separavi 20231009 202449
Tip

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo Timbrus Purcari Estate

TIMBRUS Estate je moderní a uznávané Moldavské vinařství.  Název projektu pochází ze slova „timbru“, což znamená fiskální nebo poštovní známka.

Vína TIMBRUS, která se narodila v jedinečné směsi klimatických podmínek regionu Purcari, ztělesňují pohled autora na budoucnost moldavské vinifikace.

Terroir

Vlastní vinice TIMBRUS se nacházejí v legendární oblasti Purcari na jihovýchodě Moldavska. Na počátku 19. století tam zahraniční kolonisté vytvářeli vynikající vína, která byla považována za vysoce konkurenceschopná francouzským vínům.

Vinařská oblast Purcari si po staletí uchovala svůj hlavní poklad – unikátní terroir rozprostírající se nad údolím řeky Dněstr.

V této oblasti jsou specifické odvodněné půdy, tzv. hlinité černozemě. Pátrání po kořenech vodní révy sahající hluboko do země, což umožňuje vinařům pěstovat tradiční, vysoce vzácné odrůdy vinné révy. Blízkost řeky Dněstr vytváří pro vinnou révu velmi příznivé klimatické podmínky, které ji chrání před silnými mrazy v zimě i před extrémními horky v létě. Hrozny tak dozrávají postupně, aniž by došlo k poškození extrémními teplotními změnami, nasyceny všemi potřebnými složkami, které obohacují budoucí vína o sluneční svit a bohatost místní půdy.

Vína Timbrus, vyrobená z hroznů vypěstovaných v oblasti Purcari, jsou vína s chráněným zeměpisným označením CHZO Stefan Vodă – jedné ze tří vinařských oblastí Moldavské republiky.

Ochutnejte a poznejte kombinaci a krásu Moldavského slunce a černozemě.