Malbec Timbrus PGI 2017

Timbrus Malbec de Purcari 2017 je víno s vynikajícím jedinečným charakterem a výrazným charismatem. Malbec je vášnivě oddaný terroiru a ve sklenici odhaluje veškeré bohatství, kterým ho příroda obdařila

Terroir – Purcari, Moldavská republika.
Hrozny – Malbec 100 %. Ručně sklizeno.
Zrání – ne méně než 24 měsíců v dubových sudech a 12 měsíců v lahvi.
Barva – tmavě fialová. Neprůhledné a hluboké.
Aroma – Vůně je komplexní, plná sušených švestek, vzácných koření, suchých kulinářských bylinek, vanilky a čokolády.
Chuť – Chuť vás potěší bohatstvím a velkorysostí. Nasycený tóny zralých švestek, ostružin, třešní, s jemnými tříslovinami, stejně jako sladkými třešněmi a hořkými bylinkami, kakaem a fialkou. Plné, ovocné a lehce pitelné víno
Dochuť – dlouhotrvající. Třešně a černý rybíz spolu se suchými bylinkami (heřmánek, třezalka) a nasládlými tóny tabáku.
Podávání – +16 +18 C. Dekantujte alespoň 60 minut.
Párování – Nejlépe se podává ve spojení s pokrmy bohatými na originální chutě a vůně: plísňové sýry, houbová jídla, foie gras a lanýže. Steaky, gurmánská masová jídla a pečená šunka.

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 729
699 Kč 577,69 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Červené
Odrůda: Malbec
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 14,00%
Balení: Karton 6 ks
Oblast: Stefan Vode
Ročník: 2017
Země: Moldavsko
Objem (litrů): 0,75
Uzávěr: Korek
Malbec 20231009 202608
Novinka Tip

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo Timbrus Purcari Estate

TIMBRUS Estate je moderní a uznávané Moldavské vinařství.  Název projektu pochází ze slova „timbru“, což znamená fiskální nebo poštovní známka.

Vína TIMBRUS, která se narodila v jedinečné směsi klimatických podmínek regionu Purcari, ztělesňují pohled autora na budoucnost moldavské vinifikace.

Terroir

Vlastní vinice TIMBRUS se nacházejí v legendární oblasti Purcari na jihovýchodě Moldavska. Na počátku 19. století tam zahraniční kolonisté vytvářeli vynikající vína, která byla považována za vysoce konkurenceschopná francouzským vínům.

Vinařská oblast Purcari si po staletí uchovala svůj hlavní poklad – unikátní terroir rozprostírající se nad údolím řeky Dněstr.

V této oblasti jsou specifické odvodněné půdy, tzv. hlinité černozemě. Pátrání po kořenech vodní révy sahající hluboko do země, což umožňuje vinařům pěstovat tradiční, vysoce vzácné odrůdy vinné révy. Blízkost řeky Dněstr vytváří pro vinnou révu velmi příznivé klimatické podmínky, které ji chrání před silnými mrazy v zimě i před extrémními horky v létě. Hrozny tak dozrávají postupně, aniž by došlo k poškození extrémními teplotními změnami, nasyceny všemi potřebnými složkami, které obohacují budoucí vína o sluneční svit a bohatost místní půdy.

Vína Timbrus, vyrobená z hroznů vypěstovaných v oblasti Purcari, jsou vína s chráněným zeměpisným označením CHZO Stefan Vodă – jedné ze tří vinařských oblastí Moldavské republiky.

Ochutnejte a poznejte kombinaci a krásu Moldavského slunce a černozemě.