Traminer Timbrus PGI 2020

Tramín je jedna z nejstarších evropských odrůd vinné révy, získaná výběrem z divokých hroznů v jižním Tyrolsku v Itálii. Tato odrůda hroznů, která je pro Moldavsko nezvyklá, se však mění v aromatická a elegantní vína, která se vyznačují ušlechtilou svěžestí a aromatickou chutí a vůní.

Svěží víno s krásnou kyselinkou. 

Terroir – Purcari, Moldavská republika.
Hrozny – Tramín 100%. Ručně sklizeno.
Barva - světle zlatá.
Vůně – intenzivní, květinová, s převahou růže.
Chuť – mírná, s převahou ovocných a květinových tónů.
Dochuť – dlouhotrvající, s kořenitou chutí mísy a zázvoru.
Párování – studené a teplé občerstvení, mořské plody, bílé maso, fois gras, sýr, dezert.
Doporučujeme podávat při teplotě +8 … +12 °C

Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení
Skladem (>6 ks)
Kód: 764
189 Kč 156,20 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Traminer
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,00%
Balení: Karton 6 ks
Oblast: Stefan Vode
Ročník: 2020
Země: Moldavsko
Objem (litrů): 0,75
Uzávěr: Korek
Traminer 20231009 202529
Tip

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo Timbrus Purcari Estate

TIMBRUS Estate je moderní a uznávané Moldavské vinařství.  Název projektu pochází ze slova „timbru“, což znamená fiskální nebo poštovní známka.

Vína TIMBRUS, která se narodila v jedinečné směsi klimatických podmínek regionu Purcari, ztělesňují pohled autora na budoucnost moldavské vinifikace.

Terroir

Vlastní vinice TIMBRUS se nacházejí v legendární oblasti Purcari na jihovýchodě Moldavska. Na počátku 19. století tam zahraniční kolonisté vytvářeli vynikající vína, která byla považována za vysoce konkurenceschopná francouzským vínům.

Vinařská oblast Purcari si po staletí uchovala svůj hlavní poklad – unikátní terroir rozprostírající se nad údolím řeky Dněstr.

V této oblasti jsou specifické odvodněné půdy, tzv. hlinité černozemě. Pátrání po kořenech vodní révy sahající hluboko do země, což umožňuje vinařům pěstovat tradiční, vysoce vzácné odrůdy vinné révy. Blízkost řeky Dněstr vytváří pro vinnou révu velmi příznivé klimatické podmínky, které ji chrání před silnými mrazy v zimě i před extrémními horky v létě. Hrozny tak dozrávají postupně, aniž by došlo k poškození extrémními teplotními změnami, nasyceny všemi potřebnými složkami, které obohacují budoucí vína o sluneční svit a bohatost místní půdy.

Vína Timbrus, vyrobená z hroznů vypěstovaných v oblasti Purcari, jsou vína s chráněným zeměpisným označením CHZO Stefan Vodă – jedné ze tří vinařských oblastí Moldavské republiky.

Ochutnejte a poznejte kombinaci a krásu Moldavského slunce a černozemě.