Novak Winery Alb de Onictani 2020

ALB DE ONICTANI je typická bílá odrůda vína z Moldavska, která vyniká svojí svěžestí, barvou se zelenavým odstínem. Má vyváženou, jemnou chuť podpořenou svěží kyselinkou. Víno je vyrobeno z výběrových hroznů sbíraných ručně v jižní části Moldavska, vinařském regionu Valul Lui Traian. Doporučujeme podávat vychlazené a hodí se k mladým jemným sýrům a salátům.

Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 176
Značka: Novak Winery
179 Kč –33 % 119 Kč 98,35 Kč bez DPH
Kategorie: Vína
Barva: Bílé
Odrůda: Alb de Onictani
Zbytkový cukr: Suché
Obsah alkoholu: 12,00%
Balení: Karton 6 ks
Ročník: 2020
Země: Moldavsko
Objem (litrů): 0,75
Uzávěr: Šroubovací
Položka byla vyprodána…
176 novak winery alb de onictani 2020
179 Kč –33 %

Ocenění:

Challenge international du vin, France: Stříbrná medaile

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo Novak wineryVinařství Novak je relativně nové jméno v moldavském vinařství, které však již přilákalo pozornost mnoha znalců originálních vín. Zpočátku bylo vinařství koncipováno jako experimentální mikro-vinařství ve větším podniku, kde by bylo možné testovat různé výrobní technologie, kvasinky, typy dubových sudů a další techniky na malých objemech vína. První experimenty však vyústily v tak úspěšná vína, že bylo rozhodnuto přivést je ke komerční realizaci pod vlastní značkou. Tak se v roce 2016 objevila značka Novak Winery, která si za velmi krátkou dobu dokázala získat silnou pozici mezi malými vinaři Moldavské republiky a sbírat řadu ocenění na prestižních mezinárodních soutěžích. V dnešní době hospodaří na 50 ha vinic.

Vinice a terroir

Hlavním rysem vinařství Novak je intenzivní práce s vlastními vinicemi a využívání zvláštnosti oblasti, kde se nacházejí. Jižní část Moldavské republiky se vyznačuje mírným převýšením, velkým počtem slunečných dnů, teplým podnebím a zvláštním složením půdy. To vše vám umožní dosáhnout jedinečného terroiru i v tak známých odrůdách, jako je Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Chardonnay.

Zvláště však stojí za zmínku práce na restaurování jedinečných odrůd vinné révy, jednou z nich je Alb de Onițcani. Tato experimentální odrůda vyvinutá moldavskými vinaři v šedesátých letech byla dlouho považována za ztracenou, dokud vinaři z Novak Winery nenašli doslova několik zapomenutých keřů. Od té doby se tato jedinečná odrůda stala charakteristickým znakem vinařství a získala několik prestižních ocenění na mezinárodních soutěžích.

Velká pozornost je také věnována obnově a používání starých vinic. Obnoveny byly staré opuštěné révy odrůdy Cabernet Sauvignon, z nichž některé jsou staré více než 50 let! Po pečlivé práci byla první sklizeň z těchto keřů natolik ohromná bohatostí chutí a vůní, že se stala základem exkluzivní „černé“ řady vinařství Novak.